Wybierz region

Wybierz miasto

  Poczta znów grozi strajkiem

  Autor: (or)

  2007-01-30, Aktualizacja: 2007-01-30 04:52 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Pracownicy Poczty Polskiej w regionie łódzkim, zrzeszeni w branżowej "Solidarności", grożą ponownym strajkiem, twierdząc, że dyrekcja firmy nie spełniła obietnic dotyczących podwyżek.

  Pracownicy Poczty Polskiej w regionie łódzkim, zrzeszeni w branżowej "Solidarności", grożą ponownym strajkiem, twierdząc, że dyrekcja firmy nie spełniła obietnic dotyczących podwyżek.

  Podczas weekendowych negocjacji, które toczyły się w Łodzi, przedstawiciele dyrekcji PP obiecali pracownikom dodatkowe premie za 2006 r. (około 4 tys. pracowników ma otrzymać po 1.150 zł, a wcześniej tyle samo otrzymało już tysiąc zatrudnionych), ale to nie satysfakcjonuje związkowców.

  - Jeśli rozmowy z dyrekcją nie dadzą efektów, prawdopodobnie przystąpimy do protestu - mówi Paweł Jędrzejewski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników PP w Regionie Łódzkim.

  - Nie spełniono naszych postulatów: minimalne wynagrodzenie zasadnicze - 1.300 złotych brutto, 150-złotowe podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego, pakiet socjalny i gwarancja niewyciągania konsekwencji za listopadowy protest - zaznacza Jędrzejewski.

  Jędrzejewski przypomniał, że prawie 90 procent pracowników poczty w województwie opowiedziało się za przystąpieniem do strajku w razie niespełnienia postulatów.

  Ubiegłoroczne protesty pocztowców zakończyły się podpisaniem porozumienia z 13 na 14 grudnia. Od parafowania dokumentu wstrzymała się wówczas branżowa "Solidarność".

  Andrzej Dziewulski, rzecznik Dyrekcji Generalnej PP, stwierdził w rozmowie z reporterem "DŁ", że szefowie firmy nic nie wiedzą o zapowiedzi strajku. - Podczas kolejnych rozmów ze związkowcami spróbujemy podzielić 160 milionów złotych, które poczta przeznaczyła na spełnienie żądań płacowych - mówi Dziewulski.

  W województwie łódzkim działa dwieście urzędów pocztowych, z których połowa jest w Łodzi.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.