Wybierz region

Wybierz miasto

  Po listy na pocztę

  Autor: (jaga, tyka, mp)

  2006-11-28, Aktualizacja: 2006-11-28 01:52 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Klienci Poczty Polskiej tracą cierpliwość. Chociaż strajk listonoszy w całym kraju wygasa, wczoraj protestowali jeszcze doręczyciele z kilku urzędów pocztowych w Łodzi, Piotrkowie i Bełchatowie.

  Klienci Poczty Polskiej tracą cierpliwość. Chociaż strajk listonoszy w całym kraju wygasa, wczoraj protestowali jeszcze doręczyciele z kilku urzędów pocztowych w Łodzi, Piotrkowie i Bełchatowie.

  W Łodzi listy i przesyłki awizowane przez listonoszy można było wczoraj odbierać tylko na głównej poczcie przy ul. Tuwima.

  - Nie wiem, ile mam zapłacić za światło. Książeczki przynosił listonosz, tutaj listów nie ma, muszę jechać aż na Tuwima - żaliła się łodzianka Jadwiga Łukasik.

  - Muszę umówić się z córką. Po pieniądze pojedziemy razem. Boję się wracać do domu sama z taką kwotą w torebce - dodała Jawiga Łukasik, która przyszła wczoraj na pocztę przy ul. Żwirki.

  Mieszkańcy Piotrkowa od rana okupowali główny urząd pocztowy przy ul. Słowackiego. Domagali się wydania pieniędzy i przesyłek, na które czekają od kilku dni. Do okienek ustawiła się długa kolejka zdenerwowanych klientów.

  - Niech sobie strajkują, ale jak już człowiek się pofatyguje i przyjdzie, to przesyłka powinna być wydana - irytował się Antoni Bernas, który czeka na umowę z bankiem, wysłaną z Warszawy przed... 22 listopada. - Dla ludzi to tragedia, bo nieraz od tych przesyłek zależy - proszę mi wierzyć - bardzo dużo.

  Konkurencyjna dla poczty firma Inpost, która rozpoczęła działalność tuż przed strajkami listonoszy, przyspieszyła tworzenie sieci punktów obsługi. - W całym kraju mamy już 800 placówek, a do końca grudnia chcemy mieć 900 - mówi prezes Rafał Brzoska.

  Michał Dziewulski, rzecznik Poczty Polskiej dla woj. łódzkiego, twierdzi, że jego firma zrobi wszystko, by doręczyć przesyłki i odzyskać zaufanie klientów.

  Protestujący listonosze domagają się podwyżek. Wczoraj po południu z kilkugodzinnym z opóźnieniem rozpoczęła się kolejna tura rozmów związkowców z dyrekcją Poczty Polskiej. Dziś strony mają kontynuować negocjacje.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.