Wybierz region

Wybierz miasto

  Ostrzeżenie z FIFA i UEFA

  Autor: (mk)

  2007-01-23, Aktualizacja: 2007-01-23 03:55 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Zarząd PZPN pozostaje jedynym organem władzy w polskim futbolu uznawanym przez FIFA i UEFA - czytamy we wspólnym komunikacie obu organizacji, opublikowanym na ich stronach internetowych.

  Zarząd PZPN pozostaje jedynym organem władzy w polskim futbolu uznawanym przez FIFA i UEFA - czytamy we wspólnym komunikacie obu organizacji, opublikowanym na ich stronach internetowych. Zarówno światowa, jak i europejska centrala nie uznają ustanowionego w piątek przez ministra sportu kuratora w PZPN.

  Zdaniem FIFA i UEFA decyzja Lipca narusza podstawowe zasady autonomii. Przekreśla też kroki podjęte przez polskie władze piłkarskie we współpracy z przedstawicielami FIFA i UEFA, a zmierzające do poprawy sytuacji. Owocem tej współpracy jest nowy statut PZPN przyjęty 7 stycznia.

  FIFA i UEFA popierają uchwałę zarządu PZPN z 19 stycznia o zwołaniu na 31 marca zjazdy wyborczego związku. W najbliższych dniach FIFA w porozumieniu z UEFA podejmie decyzję o płynących z art. 17 statutu światowej federacji konsekwencjach dla polskiego futbolu w związku z ingerencją organu rządowego w autonomię PZPN.

  To sformułowanie niedwuznacznie wskazuje, że czekają nas sankcje, a więc z pewnością zawieszenie w prawach członka FIFA.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.