Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie wrzucą "w koszty" zdrowia pracowników?

  Autor: (pb, md)

  2006-12-30, Aktualizacja: 2006-12-30 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Od nowego roku firmy, które zdecydują się wykupić abonamenty na usługi medyczne dla swoich pracowników, będą mogły ten wydatek "wrzucić" w koszty i odpisać od podatku.

  Od nowego roku firmy, które zdecydują się wykupić abonamenty na usługi medyczne dla swoich pracowników, będą mogły ten wydatek "wrzucić" w koszty i odpisać od podatku. Okazuje się, że na razie pracodawcy z naszego regionu nie są tym zainteresowani.

  W sieradzkim "Polmosie" dział public relations odsyła w tej sprawie do kadr, kadry do inspektora bhp, a sekretariat zarządu - znów do kadr. Rozmów na ten temat nie podjęło również kierownictwo Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu i piotrkowskiej "Piomy". Zainteresowania nie wykazują na razie szefowie łódzkiej spółki "Panta", producenta urządzeń ciepłowniczych i grzewczych, ani kilkunastu innych mniejszych firm.

  Wykupienie abonamentu rozważa natomiast dyrekcja skierniewickiego Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa, który w samej tylko centrali zatrudnia 360 osób. Pracownicy dużych firm i koncernów z udziałem kapitału zagranicznego korzystają z usług medycznych od dawna. Umowy z przychodniami mają podpisane m.in. łódzki "Indesit", Zakład Energetyczy Łódź-Teren, Skanska-Oddział Przemysłówka i holding BOT.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.