Wybierz region

Wybierz miasto

  Łódzkie nadal bez kuratora oświaty

  Autor: (k)

  2006-12-14, Aktualizacja: 2006-12-14 03:01 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Beata Florek, bezpartyjna dyrektorka SP nr 203 w Łodzi i zwyciężczyni konkursu na łódzkiego kuratora oświaty, została wczoraj wezwana do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Beata Florek, bezpartyjna dyrektorka SP nr 203 w Łodzi i zwyciężczyni konkursu na łódzkiego kuratora oświaty, została wczoraj wezwana do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Zbigniew Szubański, dyrektor Departamentu Nadzoru Oświatowego, przez kilkadziesiąt minut wypytywał ją o zdanie w sprawie egzaminów maturalnych i gimnazjalnych oraz rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym. Po rozmowie pożegnał dyrektor Florek i... odprawił do Łodzi.

  - Nie wiem, czemu miało służyć to spotkanie. Odpowiadałam na zadane pytania. Na koniec spotkania nie wytrzymałam i poprosiłam dyrektora Szubańskiego, żeby minister Giertych podjął wreszcie decyzję w mojej sprawie. Usłyszałam, że może doczekam się jej w przyszłym tygodniu - powiedziała nam Beata Florek po wyjściu z resortu.

  Wcześniej dwukrotnie była tam wzywana, ale spotkania zostały odwołane, gdy była w drodze do stolicy. Zapytaliśmy o cel wczorajszego przesłuchania Beaty Florek. - Nie ma żadnych nowych informacji w tej sprawie - poinformowała nas pracownica biura prasowego ministerstwa.

  Florek dwukrotnie wygrała konkurs na stanowisko kuratora: w czerwcu i we wrześniu. Do dziś minister Roman Giertych nie podjął decyzji w jej sprawie, mimo że po czerwcowej edycji konkursu zaprosił ją do ministerstwa i wyraził aprobatę dla jej kandydatury. Wojewoda Helena Pietraszkiewicz unieważniła jednak konkurs. Krystyna Szumilas (PO), przewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, komentuje sprawę krótko: - Zachowanie ministra Giertycha to skandal. Sprawa łódzkiego kuratora była wielokrotnie przedmiotem obrad naszej komisji. Zaproszenie pani Florek do ministerstwa to prawdopodobnie odpowiedź na pytanie posłanki Joanny Skrzydlewskiej (PO). Roman Giertych ma na nie odpowiedzieć podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.