Wybierz region

Wybierz miasto

    Lekkoatletyczne obrachunki (3) - najlepsze 400 m i skok wzwyż

    Autor: Bogusław Kukuć

    2006-12-29, Aktualizacja: 2006-12-29 01:52 źródło: Polska Dziennik Łódzki

    W okręgu łódzkim sezonu 2006 w głównych rolach wystąpili czterystumetrowcy i skoczkowie wzwyż. Efektowne były postępy zwłaszcza Daniela Dąbrowskiego, który reprezentował Europę w zawodach Pucharu Świata i wraz z kolegą ...

    W okręgu łódzkim sezonu 2006 w głównych rolach wystąpili czterystumetrowcy i skoczkowie wzwyż. Efektowne były postępy zwłaszcza Daniela Dąbrowskiego, który reprezentował Europę w zawodach Pucharu Świata i wraz z kolegą klubowym z AZS Łódź Piotrem Kędzią przywiózł medale za start w sztafecie w halowych mistrzostwach świata w Moskwie i z mistrzostw Europy w Goeteborgu. Podopieczny trenera Krzysztofa Węglarskiego poprawił rekordy województwa na 200 m - 20,74 oraz na 400 m - 45,38 s (ten wynik dał mu czwarte miejsce w Europie).

    Na pochwalę zasługują też skoczkowie wzwyż, choć tu poprawa rekordu okręgu jest o wiele trudniejsza, gdyż trzeba byłoby pobić rekord kraju Artura Partyki - 238 cm. W tym roku Robert Wolski skoczył 231 cm. Imponujący jest rekord Polski do lat 17 Sylwestra Bednarka - 226 cm. Szkoda, że skoczek RKS nie zdołał wywalczyć medalu na mistrzostwach świata juniorów w Pekinie. Nie zdziwimy się, gdy uda mu się ta sztuka za dwa lata w olimpijskim konkursie.

    To był udany rok dla młodych, obiecujących nastolatków: sprinterów Mateusza Pluty (BKL Bełchatów) i Jarosława Wasiaka (RKS), czterystumetrowca Grzegorza Sobińskiego (MKLA Łęczyca), osiemsetmetrowca Adama Kszczota (RKS) oraz dyskobola Roberta Urbanka (MKLA Łęczyca). Startowali oni w reprezentacji Polski juniorów.

    100 m
    1. Mateusz Pluta BKL Bełchatów 10,52
    2. Daniel Dąbrowski AZS Łódź 10,58
    3. Piotr Kędzia AZS Łódź 10,67
    4. Jarosław Wasiak RKS Łódź 10,72
    5. Tomasz Wiernik RKS Łódź 10,85
    6. Jakub Klima AZS Łódź 10,86
    7. Jarosław Bączyk Lisy Zgierz 10,98
    8. Damian Klimek AZS Łódź 11,01
    9. Konrad Kowalski AZS Łódź 11,06
    10. Michał Korczyński AZS Łódź 11,07

    200 m
    1. Daniel Dąbrowski AZS Łódź 20,74
    2. Michał Kędzia AZS Łódź 21,09
    3. Jarosław Wasiak RKS Łódź 21,23
    4. Mateusz Pluta BKL Bełchatów 21,30
    5. Grzegorz Sobiński Łęczyca 21,92
    6. Tomasz Wiernik RKS Łódź 22,10
    7. Krzysztof Klonowicz AZS Łódź 22,22
    8. Michał Cembala Lisy Zgierz 22,23
    9. Michał Wielgus AZS Łódź 22,40
    10. Sebastian Porządny AZS 22,42

    400 m
    1. Daniel Dąbrowski AZS Łódź 45,38
    2. Michał Kędzia AZS Łódź 45,98
    3. Jarosław Wasiak RKS Łódź 47,17
    4. Grzegorz Sobiński Łęczyca 47,98
    5. Michał Wielgus AZS Łódź 48,68
    6. Mateusz Podawca Omega 48,86
    7. Kamil Budziejewski Rawa 49,02
    8. Daniel Bródka AZS Łódź 49,36
    9. Sebastian Porządny AZS Łódź 49,48
    10. Krzysztof Klonowicz AZS Łódź 49,51

    800 m
    1. Adam Kszczot RKS Łódź 1.51,09
    2. Piotr Tomczyk Boguszyce 1.52,35
    3. Tomasz Osmulski ŁKS 1.52,41
    4. Artur Kozłowski Sieradz 1.53,26
    5. Tomasz Pietryniak Omega 1.55,15
    6. Janusz Witecki RKS Łódź 1.55,42
    7. Michał Urbanowicz PMOS Zd. Wola 1.55,80
    8. Bartłomiej Michalak MLUKS Rawa 1.55,91
    9. Piotr Paszyński AZS Łódź 1.55,98
    10. Michał Walczak RKS Łódź 1.56,62

    1500 m
    1. Artur Kozłowski MOS Sieradz 3.49,01
    2. Tomasz Osmulski ŁKS 3.49,13
    3. Tomasz Pietryniak Omega 3.55,53
    4. Michał Stawski RKS Łódź 3.59,11
    5. Michał Urbanowicz PMOS Zd. Wola 4.01,32
    6. Adam Kszczot RKS Łódź 4.03,72
    7. Mariusz Paś Omega 4.05,37
    8. Piotr Popławski AZS Łódź 4.06,15
    9. Kamil Goleń AZS Łódź 4.06,29
    10. Paweł Andrzejczak MKLA Łęczyca 4.09,52

    3000 m
    1. Artur Kozłowski MOS Sieradz 8.19,04
    2. Kamil Goleń AZS Łódź 8.36,75
    3. Michał Kubiak RKS Łódź 8.43,43
    4. Michał Stawski RKS Łódź 8.50,21
    5. Lech Kossakowski Lisy Zgierz 9.12,25
    6. Damian Strzelczyk RKS Łódź 9.17,66
    7. Janusz Witecki RKS Łódź 9.18,70
    8. Damian Mieszczankowski AZS 9.31,15
    9. Paweł Andrzejczak MKLA Łęczyca 9.34,53
    10. Sylwester Pawęta PMOS Zd. Wola 9.38,42

    5000 m
    1. Artur Kozłowski MOS Sieradz 14.17,67
    2. Michał Stawski RKS Łódź 15.08,63
    3. Michał Kubiak RKS Łódź 15.10,84
    4. Kamil Goleń AZS Łódź 15.15,54
    5. Piotr Socha AZS Łódź 16.44,25
    6. Paweł Andrzejczak MKLA Łęczyca 16.56,62

    10000 m
    1. Artur Kozłowski MOS Sieradz 30.15,24
    2. Michał Stawski RKS Łódź 30.48,25
    3. Michał Kubiak RKS Łódź 32.09,76

    Półmaraton
    1. Krzysztof Szczepański Orzeł 1.10.36
    2. Michał Kubiak RKS Łódź 1.10.58
    3. Krzysztof Pietrzyk LKS Koluszki 1.12.23
    4. Jan Wróblewski Arturówek Łódź 1.12.59
    5. Michał Stawski RKS Łódź 1.13.22
    6. Tomasz Łubowski Arturówek Łódź 1.15.02
    7. Patryk Domińczak Trucht 1.15.26
    8. Artur Stroński Łęczyca 1.16.43
    9. Robert Kwapisz Opoczno 1.16.55
    10. Piotr Koń Przedbórz 1.18.26

    Maraton
    1. Marek Dryja Concordia Piotrków 2.26.46
    2. Jan Wróblewski Arturówek Łódź 2.33.19
    3. Krzysztof Szczepański Orzeł 2.33.35
    4. Krzysztof Pietrzyk LKS Koluszki 2.34.39
    5. Tomasz Łubowski Arturówek Łódź 2.40.15
    6. Patryk Domińczyk Trucht 2.41.58
    7. Piotr Koń Przedbórz 2.42.55
    8. Bartłomiej Sobecki Arturówek 2.55.43

    110 m ppł
    1. Artur Chmielewski RKS Łódź 16,79

    400 m ppł
    1. Grzegorz Sobiński MKLA Łęczyca 51,92
    2. Krzysztof Klonowicz AZS Łódź 52,45
    3. Daniel Bródka AZS Łódź 53,04
    4. Sebastian Porządny AZS Łódź 54,18
    5. Przemysław Michalski Łęczyca 54,22
    6. Krzysztof Krystek AZS Łódź 54,47
    7. Artur Chmielewski RKS Łódź 54,61
    8. Tomasz Osmulski ŁKS 54,68
    9. Marcin Walaszczyk Bełchatów 55,27
    10. Daniel Stanisławski Łęczyca 55,57

    3000 m z przeszkodami
    1. Piotr Popławski AZS Łódź 9.55,46

    4 x 100 m
    1. AZS I Łódź (Korczyński, Kędzia, Dąbrowski, Bródka) 41,28
    2. AZS II Łódź 42,59
    3. RKS Łódź 43,20
    4. MKLA Łęczyca 43,70
    5. MKS Aleksandrów 44,33
    6. Błyskawica Domaniewice 44,38
    7. AZS III Łódź 44,49
    8. MSZS Kutno 44,62
    9. MLUKS Rawa 44,80
    10. Start Łódź 45,31

    4 x 400 m
    1. AZS I Łódź (Kędzia, Bródka, Wielgus, Dąbrowski) 3.08,49
    2. AZS II Łódź 3.19,44
    3. RKS Łódź 3.20,80
    4. Błyskawica Domaniewice 3.24,55
    5. MKLA Łęczyca 3.25,28
    6. Start Łódź 3.33,95
    7. MLUKS Rawa 3.37,79

    Skok wzwyż
    1. Robert Wolski MKLA Łęczyca 231
    2. Sylwester Bednarek RKS Łódź 226
    3. Emilian Kaszczyk AZS Łódź 215
    4. Mirosław Grudziecki AZS Łódź 215
    5. Michał Iszczak AZS Łódź 209
    6. Tomasz Kurkowski RKS Łódź 201
    7. Konrad Owczarek BKL Bełchatów 196
    8. Rafał Krzeszewski MSZS Kutno 196
    9. Kacper Miszkiewicz MSZS Kutno 195
    10. Piotr Estal MKLA Łęczyca 194

    Skok o tyczce
    1. Mikołaj Łuszczyński Start Łódź 4,20
    2. Piotr Filip Start Łódź 3,60
    3. Rafał Krzeszewski MSZS Kutno 3,20
    4. Jerzy Świątnicki Resursa 3,00

    Skok w dal
    1. Łukasz Puzder AZS Łódź 7,06
    2. Artur Jaśczak AZS Łódź 6,89
    3. Jarosław Wasiak RKS Łódź 6,78
    4. Rafał Krzeszewski MSZS Kutno 6,76
    5. Kuba Kozicki AZS Łódź 6,75
    6. Adam Woźniak AZS Łódź 6,74
    7. Sylwester Bednarek RKS Łódź 6,74
    8. Mikołaj Łuszczyński Start Łódź 6,60
    9. Jakub Król MKLA Łęczyca 6,55
    10. Konrad Andrysiak MKLA Łęczyca 6,48

    Trójskok
    1. Kuba Kozicki AZS Łódź 14,59
    2. Łukasz Puzder AZS Łódź 14,46
    3. Jakub Król MKLA Łęczyca 14,03
    4. Sebastian Dudziński Start Łódź 13,96
    5. Jarosław Wiktorski MKLA Łęczyca 13,65
    6. Artur Jaśczak AZS Łódź 13,62
    7. Konrad Andrysiak MKLA Łęczyca 13,42
    8. Łukasz Olczak MKS Aleksandrów 13,31
    9. Kamil Fabrykowski Aleksandrów 12,53
    10. Tomasz Pabin MKLA Łęczyca 12,27

    Pchnięcie kulą
    1. Michał Adamczyk AZS Łódź 15,28
    2. Andrzej Suliński Zd. Wola 13,98
    3. Dominik Szewczyk Park Zd. Wola 12,82
    4. Krzysztof Kaczmarek Park 12,68
    5. Krzysztof Cybulski MOS Sieradz 12,54
    6. Kacper Janicki AZS Łódź 12,06

    Rzut dyskiem
    1. Robert Urbanek MKLA Łęczyca 50,84
    2. Andrzej Suliński Resursa 40,10
    3. Andrzej Kuchnicki Resursa 37,24
    4. Artur Belter MKS Aleksandrów 37,09
    5. Michał Adamczyk AZS Łódź 34,50
    6. Adam Krzysztofik Tomaszów 33,84
    7. Rafał Jankowski AZS Łódź 33,39
    8. Mateusz Bis MKS Tomaszów 33,23
    9. Krzysztof Janiak AZS Łódź 31,28
    10. Jerzy Świątnicki Resursa 30,18

    Rzut młotem
    1. Dominik Szewczyk MUKS Park 64,09
    2. Marcin Szewczyk MUKS Park 62,97
    3. Andrzej Suliński Resursa 51,40
    4. Maksymilian Kaczmarek Park 47,00
    5. Sebastian Spaleniak Resursa 43,82
    6. Adam Baraniecki PMOS Zd. Wola 39,07
    7. Paweł Kuraś Park Zd. Wola 36,70
    8. Krzysztof Kaczmarek MUKS Park 36,50

    Rzut oszczepem
    1. Krzysztof Janiak AZS Łódź 65,66
    2. Sebastian Szklarek AZS Łódź 53,32
    3. Karol Michalak MKS Aleksandrów 52,84
    4. Łukasz Sikora MKS Aleksandrów 49,93
    5. Grzegorz Siudek Skierniewice 48,73
    6. Kamil Wągrocki MKS Tomaszów 48,06
    7. Łukasz Kałuziak Start Zd. Wola 47,10
    8. Krzysztof Sadowski Żeglina 45,58
    9. Adrian Motucki MKLA Łęczyca 45,52
    10. Damian Sakosik Jedynka Łowicz 44,58

    Dziesięciobój
    1. Piotr Popławski AZS Łódź 4469
    Więcej na temat: 

    Sonda

    Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

    • tak (64%)
    • nie (36%)

    Korzystamy z cookies i local storage.

    Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.