Wybierz region

Wybierz miasto

  Lekarze szykują się do nowej batalii o podwyżki

  Autor: (jaga)

  2006-12-19, Aktualizacja: 2006-12-19 02:15 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Lekarze w województwie łódzkim przygotowują się do kolejnych wystąpień o podwyżki płac. Na jutro zaplanowali posiedzenie Zarządu Regionu Łódzkiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, na którym mają zapaść ...

  Lekarze w województwie łódzkim przygotowują się do kolejnych wystąpień o podwyżki płac. Na jutro zaplanowali posiedzenie Zarządu Regionu Łódzkiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, na którym mają zapaść decyzje o tym, kiedy i z jakimi postulatami wystąpią do dyrektorów szpitali.

  - Myślę, że okres między świętami a Nowym Rokiem będzie odpowiedni do wysunięcia żądań. Chcemy, by we wszystkich szpitalach odbyło się to jednego dnia - wyjaśnia Sławomir Zimny, przewodniczący Zarządu Regionu Łódzkiego OZZL. Jak mówi, we wszystkich szpitalach mają odbyć się zebrania, na których podjęte zostaną uchwały w sprawie protestu. Związkowcy chcą, by każda organizacja terenowa wystąpiła z tymi samymi żądaniami.

  Postulaty, uzgodnione przez krajowy zjazd OZZL już w listopadzie, dotyczą m.in. ustalenia minimalnej płacy zasadniczej - np. dla dla lekarza specjalisty trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, dla lekarza po stażu - dwukrotność, a dla stażysty 1,75. Przeciętne wynagrodzenie w trzecim kwartale 2006 r. wyniosło 2.464,66 zł brutto. Dodatkowe żądanie to wprowadzenie dwutygodniowego płatnego urlopu szkoleniowego. Związkowe organizacje terenowe mają przedstawić pracodawcom te postulaty do 15 stycznia.

  Z takimi żądaniami wystąpili już lekarze w zduńskowolskim szpitalu. Na wprowadzenie zmian dali dyrekcji czas... do końca roku. - Nie oznacza to, że pieniądze na podwyżki muszą się znaleźć od stycznia, ale chcemy usłyszeć w odpowiedzi propozycje dyrekcji - twierdzi Tomasz Rosiak, przewodniczący Terenowej Organizacji OZZL, zrzeszającej 35 lekarzy w tym szpitalu.

  Dariusz Kapciak, dyrektor zduńskowolskiego szpitala, zamierza rozpocząć negocjacje z lekarzami zaraz po świętach.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.