Wybierz region

Wybierz miasto

  Łabędzi śpiew Łyżwińskiego

  Autor: Magdalena Hodak

  2007-02-19, Aktualizacja: 2007-02-19 04:59 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Podczas kolejnych przesłuchań w sprawie tzw. seksafery padły nazwiska Jana Rokity (poseł PO) i Macieja Płażyńskiego (senator niezależny, wcześniej PO). Obu polityków wskazał Mariusz Strzępek, były radny Samoobrony z ...

  Podczas kolejnych przesłuchań w sprawie tzw. seksafery padły nazwiska Jana Rokity (poseł PO) i Macieja Płażyńskiego (senator niezależny, wcześniej PO). Obu polityków wskazał Mariusz Strzępek, były radny Samoobrony z Tomaszowa i przyjaciel Anety Krawczyk. Miał on wymienić obu polityków w związku z przypuszczalnym rozpadem koalicji i z planowanym powołaniem do życia nowej partii. Do łódzkiej Prokuratury Okręgowej, która bada sprawę seksafery w Samoobronie, trafiło nagranie w tej sprawie.

  Jak podała TVP, Grzegorz Knapik, bezrobotny mieszkaniec Tomaszowa, w dniu publikacji artykułu dotyczącego seksafery zadzwonił do Strzępka. Sprowokował go do rozmowy i nagrał jego wypowiedź. Strzępek chwalił się, że jest współautorem artykułu ujawniającego seksaferę. Mówił też, że ma nadzieję, iż po ujawnieniu jej koalicja rządowa rozpadnie się i wtedy zbuduje nową partię.

  "Nieźle pojechałem, co? (...) Mam nadzieję, że rozp... li się koalicja w Polsce. No, a dalej wspólnie z Maciejem Płażyńskim i Janem Marią Rokitą będziemy budować nową partię" - słychać na taśmie.

  Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, mówi, że na obecnym etapie postępowania nie ma konieczności przesłuchania Rokity i Płażyńskiego.

  Mariusz Strzępek nie ukrywa swoich liberalnych poglądów. W rozmowie z "DŁ" stwierdził, że przykro mu, iż uwikłał Jana Rokitę i Macieja Płażyńskiego w tę sprawę.

  Radości z ujawnienia nagrania nie krył Stanisław Łyżwiński. Nie wyklucza, że seksafera miała służyć obaleniu koalicji rządowej. - Nie gwałciłem, nie molestowałem, nie zmuszałem do współżycia za pracę - triumfował wczoraj.

  Zdaniem Anety Krawczyk, z którą udało się nam wczoraj skontaktować, ujawnienie nagrania rozmowy Strzępka i Knapika ma skierować prokuratorskie postępowanie na inne tory. Krawczyk, była radna Samoobrony w Sejmiku Województwa Łódzkiego, oskarża Stanisława Łyżwińskiego i Andrzeja Leppera o molestowanie seksualne. Do końca lutego prokuratura ma skierować wniosek o uchylenie immunitetu Łyżwińskiego. - Tonący brzytwy się chwyta, ale to już łabędzi śpiew Łyżwińskiego - komentuje Krawczyk.

  * * * * *


  Wicepremiera Andrzeja Leppera czeka proces o zniesławienie za nazwanie Anety Krawczyk "zboczoną do potęgi". W przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić wniosek Krawczyk o uchylenie jego immunitetu, ponieważ skierowała przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia. - Gdy tylko dowiem się, że nasze oskarżenie dotarło do warszawskiego sądu, wystosuję wniosek o umożliwienie pociągnięcia Andrzeja Leppera do odpowiedzialności karnej - zapowiada adwokat Agata Kalińska-Moc, pełnomocniczka Anety Krawczyk.

  Mateusz Piskorski, rzecznik Samoobrony i członek Sejmowej Komisji Regulaminowej, twierdzi, że Aneta Krawczyk albo jej pełnomocniczka będą musiały osobiście uzasadnić wniosek podczas posiedzenia komisji. Nie wykluczył też, że na posiedzeniu pojawi się wicepremier Andrzej Lepper. Czy straci nietykalność, w dużej mierze będzie zależeć od PiS. Liderzy partii na razie nie chcą się w tej sprawie wypowiadać. Gdyby Lepper stracił immunitet i przegrał proces z Anetą Krawczyk, miałby poważne kłopoty. Zostałby mu odwieszony wyrok za podobną sprawę. Chodzi o zniesławienie polityków PO i SLD z trybuny sejmowej, za które w 2005 roku został skazany na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 5 lat.


  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.