Wybierz region

Wybierz miasto

  Krawczyk nie daruje Lepperowi

  Autor: (pz)

  2007-02-13, Aktualizacja: 2007-02-13 11:07 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Aneta Krawczyk, bohaterka tzw. seksafery w Samoobronie, postanowiła złożyć jutro w sądzie pozew o zniesławienie przeciwko Andrzejowi Lepperowi za nazwanie jej podczas konferencji prasowej "kobietą zboczoną do potęgi".

  Aneta Krawczyk, bohaterka tzw. seksafery w Samoobronie, postanowiła złożyć jutro w sądzie pozew o zniesławienie przeciwko Andrzejowi Lepperowi za nazwanie jej podczas konferencji prasowej "kobietą zboczoną do potęgi". Nie wyklucza też wytoczenia mu procesu cywilnego o naruszenie dóbr osobistych i zażądania zadośćuczynienia finansowego, prawdopodobnie 200 tys. zł.

  - Zdecydowałyśmy się wystąpić na drogę karną, gdyż Andrzej Lepper kilkakrotnie obrażał moją klientkę. Chcemy zapobiec dalszym podobnym zachowaniom - mówi mec. Agata Kalińska-Moc, pełnomocniczka Krawczyk.

  Krawczyk powiedziała nam, że jeśli wygra proces, część zasądzonej kwoty przekaże szkole muzycznej w Radomsku, w której uczą się jej córki.

  Aby Andrzej Lepper mógł stanąć przed sądem, Sejm musiałby uchylić mu immunitet, chyba że poseł sam by się go zrzekł. Lider Samoobrony ma już jeden wyrok w zawieszeniu za znieważenie z trybuny sejmowej polityków PO. Sąd skazał go na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Za zniesławienie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

  Mec. Kalińska-Moc potwierdziła też wcześniejsze informacje "Dziennika Łódzkiego" o tym, że wnioskowała o ponowne zbadanie DNA Stanisława Łyżwińskiego. - Wystąpiłam do łódzkiej prokuratury, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi. Konsultowałam się z Instytutem Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie dowiedziałam się, że pomyłki mogą się zdarzyć, a badania są czasem ponawiane - mówi Kalińska-Moc.

  Krawczyk, mimo badań DNA, które wykluczyły, że ojcem jej najmłodszej córki jest Stanisław Łyżwiński, wciąż utrzymuje, że tak właśnie jest.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.