Wybierz region

Wybierz miasto

  Kosztowna operacja "studniówka"

  Autor: (ec)

  2006-12-05, Aktualizacja: 2006-12-05 02:33 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Nawet tysiąc złotych od osoby wydadzą maturzyści, a raczej ich rodzice, za bale studniówkowe: udział w imprezie i kreacje. Pierwsze bale odbędą się 13, ostatnie 27 stycznia.

  Nawet tysiąc złotych od osoby wydadzą maturzyści, a raczej ich rodzice, za bale studniówkowe: udział w imprezie i kreacje. Pierwsze bale odbędą się 13, ostatnie 27 stycznia. Miejsca w lokalach na studniówki od dawna są zarezerwowane.

  Maturzyści będą się bawić w hotelach, dużych restauracjach oraz salach bankietowo-weselnych.

  - Studniówka będzie w hotelu Centrum - mówi Jolanta Woźniakowska, dyrektor VIII LO w Łodzi. Maturzyści zapłacą za bal po 150 zł. Jeśli nastolatek zechce przyjść z osobą towarzyszącą, dodatkowo musi zapłacić 110 zł.

  Licealiści z I LO im. Kopernika w Łodzi na studniówkę wybrali patio Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej. Koszt zabawy to 110 zł od osoby.

  - Tradycją szkoły jest, że uczniowie bawią we własnym gronie - zapewnia Anna Jachimowska, mama maturzystki z I LO. - Nie poniesiemy więc kosztów związanych z przyjęciem osób towarzyszących. Nauczyciele, których młodzież zaprasza na studniówkę, też przychodzą bez małżonków.

  Spore wydatki czekają natomiast rodziców maturzystów ze skierniewickiego LO im. Prusa oraz bełchatowskiego ZSP nr 2. Uczniowie tych szkół uznali, że odpowiednim miejscem na studniówki będą hale ośrodków sportowych. Rodzice maturzystów z Bełchatowa liczą, że za wynajem hali, obsługę z firmy cateringowej, orkiestrę i ochronę zapłacą po 320 zł od pary. Z kolei w Skierniewicach stawka zamknie się w 240 zł. Do tych kosztów należy doliczyć opłacenie kamerzysty i fotografa (około 40-50 zł od osoby), zaproszenia i pamiątkowe znaczki (po ok. 10 zł od osoby) oraz znacznie "grubsze" wydatki... - Na sukienkę przeznaczę do 500 złotych - mówi Marta Krakowska, maturzystka ze Skierniewic. - Fryzjer kosztował będzie około 100 złotych, makijaż zrobię sama.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.