Wybierz region

Wybierz miasto

  Jutro decyzja w sprawie DNA Leppera?

  Autor: (lesz.)

  2007-01-23, Aktualizacja: 2007-01-23 03:01 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Prawdopodobnie jutro łódzka prokuratura podejmie decyzję w sprawie wystąpienia do wicepremiera Andrzeja Leppera z wnioskiem, aby poddał się badaniom DNA.

  Prawdopodobnie jutro łódzka prokuratura podejmie decyzję w sprawie wystąpienia do wicepremiera Andrzeja Leppera z wnioskiem, aby poddał się badaniom DNA. Chodzi o ustalenie, czy wicepremier jest ojcem córki Anety Krawczyk, która oskarża Leppera i posła Stanisława Łyżwińskiego o molestowanie seksualne.

  Jak mówi prokurator Rafał Sławnikowski, szef V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej, taki wniosek jest prawdopodobny, ale zależy jeszcze od innych dowodów w tej sprawie. Od jakich, prokurator nie chciał powiedzieć. Przypomnijmy, że kilka dni temu Janusz Kaczmarek, prokurator krajowy, zapowiedział, że będzie namawiał łódzkich prokuratorów do wystąpienia o zbadanie DNA premiera. O tym, że taki wniosek jest bardzo prawdopodobny, mówił też niedawno Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

  Zgodnie z prawem Lepper, który nie jest w tej sprawie podejrzany, nie musi poddać się badaniom DNA. Wicepremier zapowiada, że uczyni to, jeśli Aneta Krawczyk wystąpi do sądu o ustalenie jego ojcostwa.

  - Aneta Krawczyk nie ma zamiaru występować do sądu o ustalenie ojcostwa pana Leppera, gdyż nie twierdzi, że wicepremier jest ojcem jej dziecka i nie w tej sprawie toczy się to postępowanie - mówi mec. Agata Kalińska-Moc, pełnomocniczka Anety Krawczyk. - Badania genetyczne wicepremiera nie są niezbędne, gdyż ciąża mojej klientki nie jest głównym dowodem utrzymywania z nim stosunków seksualnych. Moim zdaniem, świadczą o tym inne dowody. Toteż jeśli prokuratura nie wystąpi z takim wnioskiem, na obecnym etapie śledztwa ja też tego nie zrobię.

  W tym tygodniu ma też zapaść decyzja w sprawie wystąpienia do Sejmu o uchylenie immunitetu posła Stanisława Łyżwińskiego. Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty oferowania pracy w zamian za korzyść osobistą, a także zmuszania do usług seksualnych oraz gwałtu.

  - Czy wystąpimy o uchylenie immunitetu, trudno na 100 procent powiedzieć, gdyż śledztwo jest dynamiczne - mówi prokurator Sławnikowski. - Ciągle pojawiają się nowi świadkowie i nowe dowody.

  Zapytany, na jakim etapie jest obecnie śledztwo w sprawie seksafery w Samoobronie, Sławnikowski odpowiedział, że do sporządzenia aktu oskarżenia lub umorzenia sprawy jest jeszcze daleko.

  Łódzka Prokuratura Okręgowa po raz siódmy przesłuchała wczoraj Anetę Krawczyk i pięciu innych świadków. - Było to przesłuchanie uzupełniające, ale szczegółów nie mogę ujawnić - mówi mec. Agata Kalińska-Moc.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.