Wybierz region

Wybierz miasto

  Jest porozumienie na poczcie, ale referendum trwa

  Autor: (ani)

  2006-12-15, Aktualizacja: 2006-12-15 02:55 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Pracownicy Poczty Polskiej w regionie łódzkim nadal prowadzą referendum w sprawie ewentualnego przystąpienia do strajku generalnego. Kontynuują je, mimo że większość organizacji związkowych zawarła minionej nocy z ...

  Pracownicy Poczty Polskiej w regionie łódzkim nadal prowadzą referendum w sprawie ewentualnego przystąpienia do strajku generalnego. Kontynuują je, mimo że większość organizacji związkowych zawarła minionej nocy z kierownictwem PP porozumienie gwarantujące podwyżki.

  - To prawda, ale porozumienia nadal nie podpisała "Solidarność" pocztowców - wyjaśnia Wojciech Traczyk, szef jednej z dwóch komisji referendalnych w Łodzi. - Nie chcemy dzielić pracowników poczty, dlatego w głosowaniu mogą brać udział wszyscy zainteresowani, bez względu na to, czy należą do jakiegoś związku zawodowego. Ogólnopolskie wyniki referendum mają być znane w poniedziałek.

  Paweł Jędrzejewski, łodzianin, wiceprzewodniczący krajowych władz pocztowej "Solidarności", wyjaśnia, że jego związek nie podpisał porozumienia, bo nie zostały spełnione podstawowe postulaty, przede wszystkim dotyczący podwyżki pensji zasadniczej pocztowców o 150 zł, a najniższego wynagrodzenia do 1.300 zł.

  Pozostałym związkom udało się wynegocjować 600 zł premii dla każdego pocztowca, bez względu na zarobki. Pieniądze mają być wypłacone w tym roku. Związkowcy otrzymali też od dyrekcji obietnicę podniesienia w przyszłym roku wynagrodzeń o 139 zł.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.