Wybierz region

Wybierz miasto

  Carlo Costly za Matusiaka?

  Autor: Paweł Hochstim

  2007-01-31, Aktualizacja: 2007-01-31 06:07 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Prezes BOT GKS Bełchatów Jerzy Ożóg postawił kropkę nad i w sprawie transferu Radosława Matusiaka. Wczoraj rano złożył podpis na umowie transferowej, po czym przesłał ją do Włoch.

  Prezes BOT GKS Bełchatów Jerzy Ożóg postawił kropkę nad i w sprawie transferu Radosława Matusiaka. Wczoraj rano złożył podpis na umowie transferowej, po czym przesłał ją do Włoch. Matusiak jest już oficjalnie piłkarzem US Palermo.

  Jeszcze wczoraj rano ustalano ostatnie szczegóły umowy. Musiała się zebrać rada nadzorcza, by zaakceptować treść kontraktu. O godz. 8 wszystko było już jasne. Matusiak został sprzedany do Palermo. W Bełchatowie pojawił się nawet ojciec Radka, który jeszcze w poniedziałek wieczorem był na rozmowach z działaczami włoskiego klubu w Mediolanie. - Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik - powiedział Janusz Matusiak.

  Bełchatowianie liczą, że zarobią na Matusiaku 2 miliony euro. Na tę kwotę składa się suma transferowa, procent od następnego transferu i zysk z meczu towarzyskiego we Włoszech. Być może będzie też rewanż w Polsce.

  Po transferze Matusiaka BOT GKS musi pozyskać napastnika. Głównym kandydatem do zajęcia miejsca Radka jest 24-letni napastnik CD Platense z Hondurasu Carlo Costly, który od kilku dni przebywa na testach w Bełchatowie. Dzisiaj razem z pozostałymi piłkarzami bełchatowskiej drużyny Costly wyjedzie na krótkie zgrupowanie do Chorzowa. Dzisiaj o godz. 16 BOT GKS zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec, a w sobotę rywalem lidera Orange Ekstraklasy będzie... lider II ligi Ruch Chorzów. Gra piłkarza z Hondurasu w tych dwóch meczach zadecyduje o jego ewentualnym pozostaniu w Bełchatowie. - Jeżeli Carlo się sprawdzi, to nie będziemy już szukać nowych piłkarzy - zdradza prezes BOT GKS Jerzy Ożóg.

  Costly ma kosztować około pięciuset tysięcy euro. Na początku ma być jednak tylko wypożyczony do BOT GKS. Transfer definitywny planowany jest dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

  Jeśli bełchatowski klub zdecyduje się na pozyskanie Costly'ego, to z umową nie będzie problemów. Piłkarza z Hondurasu poleciła działaczom BOT GKS ta sama agencja menedżerska, która pilotowała transfer Matusiaka. Na pewno szybko dojdzie do porozumienia w sprawie piłkarza z Hondurasu.

  Wczoraj piłkarze trenera Oresta Lenczyka brali udział w badaniach wydolnościowych. Po badaniach dwóch zawodników Rafał Grodzicki i Tomasz Wróbel w jednej z bełchatowskich bibliotek spotkali się z dziećmi. Piłkarze długo opowiadali o grze w piłkę, a na koniec rozdawali autografy.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.