Wybierz region

Wybierz miasto

  Bunt Wydziału Dyscypliny PZPN

  Autor: (hof)

  2007-01-24, Aktualizacja: 2007-01-24 04:21 źródło: Express Ilustrowany

  Kurator Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Rusko odwołał wczoraj Krzysztofa Malinowskiego ze stanowiska przewodniczącego Wydziału Dyscypliny PZPN. W reakcji na tę decyzję pozostali członkowie Wydziału podali się do ...

  Kurator Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Rusko odwołał wczoraj Krzysztofa Malinowskiego ze stanowiska przewodniczącego Wydziału Dyscypliny PZPN. W reakcji na tę decyzję pozostali członkowie Wydziału podali się do dymisji. To jawny bunt przeciwko kuratorowi.

  Mianowany przez ministra sportu Tomasza Lipca kurator rozpoczął w poniedziałek działalność w Polskim Związku Piłki Nożnej. Kierujący także spółką Ekstraklasa SA Andrzej Rusko miał wcześniej zastrzeżenia do działalności Wydziału Dyscypliny. Domagał się szybszego karania klubów zamieszanych w proceder korupcyjny.

  W związku z prowadzonym od kilku miesięcy śledztwem dotyczącym korupcji w piłce nożnej, wrocławscy policjanci zatrzymali do tej pory ponad 60 osób. Są wśród nich m.in. sędziowie, działacze sportowi i piłkarze.

  - Przewodniczący Malinowski został odwołany na podstawie kłamliwych zarzutów. Każdy z członków wydziału indywidualnie oraz zgodnie z własnym sumieniem rozważył tę sprawę i następnie wszyscy złożyli rezygnację - poinformował zastępca szefa WD Jacek Kryszczuk.

  Decyzja członków WD wstrzymała wszelkie prace wydziału. W związku z tym odwołano planowane przesłuchanie byłego członka zarządu PZPN Wita Ż.

  Statut związku wymaga, żeby Wydział Dyscypliny działał. Na szczęście liga teraz nie gra. Pozostają jedynie bieżące sprawy. Rozwiązanie tego problemu musi znaleźć kurator. Ma on uprawnienia, by powołać nowych członków WD - wyjaśnił Kryszczuk.

  - Mnie nie obchodzi, czy kurator Rusko przyjął moją dymisję. Nikt nie może mnie zmusić do wykonywania pracy i to jeszcze społecznej. Ja powiedziałem, że od wczoraj nie pracuję - dodał.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.