Wybierz region

Wybierz miasto

  Aneta Krawczyk wie, ale nie powie?

  Autor: (pz)

  2006-12-13, Aktualizacja: 2006-12-13 07:31 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Łódzka Prokuratura Okręgowa przesłuchała wczoraj kolejnych sześcioro świadków w sprawie seksafery w Samoobronie. Do Łodzi przyjechał m.in. restaurator i były poseł tej partii Zbigniew Witaszek.

  Łódzka Prokuratura Okręgowa przesłuchała wczoraj kolejnych sześcioro świadków w sprawie seksafery w Samoobronie. Do Łodzi przyjechał m.in. restaurator i były poseł tej partii Zbigniew Witaszek. Powiedział dziennikarzom, że "nie był świadkiem sytuacji, o których donoszą media". Według niego, pojawiały się pogłoski, że Łyżwiński i Lepper mają nieślubne dzieci.

  Prokuratura wezwała też Anetę Krawczyk. - Zostały z jej udziałem przeprowadzone czynności dowodowe, które miały pomóc zweryfikować jej zeznania. Nie prowadzono ich w Łodzi - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miały być konfrontowane zeznania Krawczyk dotyczące rozkładu pomieszczeń w hotelu sejmowym.

  W kuluarach Sejmu huczało wczoraj od plotek, że prokuratorzy oglądali w poniedziałek apartament, który w hotelu Sejmu zajmował Lepper.

  Według radia RMF, w poniedziałek Aneta Krawczyk zeznała, że wie, kto jest ojcem jej najmłodszego dziecka, ale nie powie.

  Mec. Agata Kalińska-Moc, pełnomocniczka Krawczyk, w rozmowie z reporterem "Dziennika Łódzkiego, zaprzeczyła tym rewelacjom. Jej zdaniem, wiarygodność Krawczyk nie ucierpiała, mimo że testy DNA wykazały, iż Łyżwiński nie jest ojcem jej najmłodszego dziecka. Mecenas stwierdziła również, że wyczerpanie nie pozwala Anecie Krawczyk na złożenie oświadczenia w tej sprawie.

  Wczoraj w prokuraturze zeznawał także Marek Celner, który, według Jacka Popeckiego, asystenta Łyżwińskiego, jest ojcem córki Anety Krawczyk. Celner, miejski radny PO w Tomaszowie, zaprzecza, jakoby to była prawda. Zapewnił, że gotów jest jak najszybciej poddać się badaniom genetycznym, które mogłyby wykluczyć jego ojcostwo.

  - Na tę chwilę odmówiono mi jednak tych badań, ponieważ zgodę na to musi dać prokurator. Jest już przygotowane doniesienie do prokuratury przeciwko panu Popeckimu za pomówienie oraz pozew z powództwa cywilnego - powiedział po przesłuchaniu Celner.

  Zeznania Celnera potwierdził wezwany po raz kolejny do prokuratury Mariusz Strzępek, były działacz Samoobrony w Tomaszowie. Stwierdził, że kiedy we wrześniu 2002 roku poznał go z Krawczyk, była już ona w ciąży.

  Jacek Popecki powiedział, że jeżeli okaże się, iż Celner nie jest ojcem dziecka Krawczyk, przeprosi go i poniesie wszelkie konsekwencje swoich słów.

  Tymczasem Stanisław Łyżwiński, któremu Aneta Krawczyk, jego była asystentka, zarzuca molestowanie seksualne, gotów jest poddać się osądowi wyborców, czy powinien nadal być parlamentarzystą. Zadeklarował, że jeśli sondaż wypadnie dla niego negatywnie, złoży mandat poselski.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.