Wybierz region

Wybierz miasto

  Andrzej Rusko deklaruje: Nie będzie polowania na czarownice

  Autor: (hof)

  2007-01-23, Aktualizacja: 2007-01-23 02:14 źródło: Express Ilustrowany

  Reakcja międzynarodowych organizacji piłkarskich to - zdaniem kuratora PZPN Andrzeja Rusko - dobra wiadomość. Znacznie gorsze byłoby w jego opinii natychmiastowe zawieszenie Polski w prawach członka FIFA.

  Reakcja międzynarodowych organizacji piłkarskich to - zdaniem kuratora PZPN Andrzeja Rusko - dobra wiadomość. Znacznie gorsze byłoby w jego opinii natychmiastowe zawieszenie Polski w prawach członka FIFA.

  - Rozmawiałem z panem Jerome'em Champagne (delegat prezydenta FIFA ds. specjalnych - przyp. red.) i powiedziałem mu, że nie jest to operacja polityczna czy też próba przejęcia władzy w związku. Jest to walka z korupcją - powiedział kurator.

  Rusko poinformował, że spotkał się z pracownikami związku i zaapelował o normalną pracę, zapewniając, iż nie będzie w PZPN polowania na czarownice. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy ktoś naruszy obowiązki pracownicze.

  Kurator PZPN przyznał, że jeszcze nie wie, kto będzie reprezentował Polskę podczas wyborów nowych władz UEFA. Kongres unii odbędzie się w czwartek i piątek w Duesseldorfie.

  - Zwróciłem się do UEFA o to, byśmy mogli dokonać zmiany w składzie delegacji - wyjaśnił Rusko. - Nie wiem, jak to wygląda od strony prawnej w UEFA.

  Zaproszenie do reprezentowania Polski otrzymał zawieszony prezes PZPN Michał Listkiewicz, a w skład delegacji mieli również wejść sekretarz związku Zdzisław Kręcina i wiceprezes Eugeniusz Kolator.

  - FIFA ma problem, ponieważ działamy w Polsce, PZPN jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Polsce i zgodnie z obowiązującym prawem to ja reprezentuję związek. Jeśli ktokolwiek z członków zawieszonego zarząd będzie próbował reprezentować związek - będzie to robił nielegalnie - uważa Rusko.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.