Wybierz region

Wybierz miasto

  7 milionów złotych zapłacił włoski US Palermo za Radosława Matusiaka

  Autor: Paweł Hochstim, Dariusz Kuczmera

  2007-01-30, Aktualizacja: 2007-01-30 05:20 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Najlepszy polski napastnik Radosław Matusiak będzie grał w trzecim klubie włoskiej Serie A US Palermo. Wczoraj w Mediolanie piłkarz BOT GKS Bełchatów w towarzystwie swojego ojca Janusza podpisał kontrakt z włoskim ...

  Najlepszy polski napastnik Radosław Matusiak będzie grał w trzecim klubie włoskiej Serie A US Palermo. Wczoraj w Mediolanie piłkarz BOT GKS Bełchatów w towarzystwie swojego ojca Janusza podpisał kontrakt z włoskim klubem. Wieczorem Matusiak poleciał prywatnym odrzutowcem właściciela klubu Maurizio Zampariniego do Hiszpanii na zgrupowanie reprezentacji Polski.

  W niedzielę wieczorem Radosław Matusiak z ojcem polecieli do Włoch. Wyjazd był trzymany w wielkiej tajemnicy. Radek dostał nawet zgodę od trenera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera, by spóźnić się na zgrupowanie reprezentacji Polski w Chiclanie de la Frontera.
  Włosi nie ukrywają, że za transfer gwiazdy polskiej ekstraklasy zapłacą 1,8 miliona euro, czyli prawie siedem milionów złotych. Bełchatowski klub zastrzegł sobie również pięć procent z następnego transferu Matusiaka, a także organizację latem meczu towarzyskiego w Palermo, który uświetni jubileusz trzydziestolecia BOT GKS. Co najważniejsze, Włosi pokryją wszystkie koszty związane z organizacją spotkania, a dochód wpłynie na konto klubu z Bełchatowa. Szacuje się, że dochód z meczu może wynieść nawet 200 tysięcy euro!

  Z naszych informacji wynika, że Matusiak ma zarabiać w US Palermo 700 tysięcy euro netto, czyli ponad 2,5 miliona złotych! Przez trzy i pół roku piłkarz zarobi zatem około 9 milionów złotych. Dodatkowo, zgodnie z umową zawartą z BOT GKS, piłkarz zarobi 750 tysięcy euro z transferu. Wcześniej, gdy Radek miał klauzulę pozwalającą mu na odejście z GKS za 300 tysięcy euro obie strony dogadały się, że podzielą się nadwyżką.

  Matusiak zaraz po zgrupowaniu reprezentacji dołączy do piłkarzy sycylijskiego klubu. Na miejscu wprowadzi się do domu wynajętego przez klub, który będzie mu także opłacał samochód z kierowcą i nauczyciela języka włoskiego. Władze US Palermo są zachwycone swoim nowym piłkarzem. Prezydent Zamparini zaproponował nawet, że samolot, którym Radek podróżował wczoraj do Hiszpanii, specjalnie poleci dłuższą trasą, by piłkarz mógł obejrzeć z lotu ptaka Palermo.

  Negocjacje Matusiaka z włoskim klubem trwały wczoraj od godz. 7 do 15. - Kilka razy wychodziliśmy z sali, by do niej wracać, bo negocjacje były trudne - opowiada Janusz Matusiak. - Włosi chcieli, żeby Radek od razu dołączył do piłkarzy z Palermo, ale syn powiedział, że obiecał Beenhakkerowi, że stawi się na zgrupowanie reprezentacji.

  Wszystko wskazuje na to, że Matusiak zadebiutuje w US Palermo w niedzielę 11 lutego, gdy jego drużyna zmierzy się z Empoli. Tydzień później zagra u siebie z Chievo.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.